Napisała książkę na swym BlackBerry

Każdy posiadacz smartfona wie, że klawiatury ekranowe, wciąż nie nadają się do wprowadzenia dużej ilości tekstu i nadal lepszym rozwiązaniem są klawiatury fizyczne. Te w BlackBerry są tak dobrze, że można na nich napisać książkę.

To nie jest żart, Georgina Campbell, matka trójki dzieci z południowego Londynu, udowodniła, że jej BlackBerry, to urządzenie wyjątkowo funkcjonalne. Wykorzystała bowiem ten biznesowy telefon do napisania własnej książki.

41-letnia pani Cambell po obejrzeniu wspólnie z 14-letnią córką film Attack The Block, opowiadającego o ulicznych gangach walczących z inwazją kosmitów, stwierdziła, iż sama byłaby w stanie napisać znacznie lepszy scenariusz. Córka naturalnie w to nie uwierzyła. Matka postanowiła więc się z nią o to założyć i udowodnić, że ma rację. Rezultatem tego zakładu jest książka “The Kickdown Girls“, składająca się z 55,600 słów (około 200 stron). Powieść w całości została napisana na BlackBerry wraz z aplikacją memopad.

Książka powstała w cztery miesiące, a była pisana po 12-godzinnej zmianie, ponieważ kobieta pracowała jako kucharz w amerykańskiej ambasadzie w Londynie, oraz w barze Beach Blanket Babylon przy Nothing Hill. Pisała ją w pociągu, podczas przerw w pracy, czekając na autobus, biorąc kąpiel. Dosłownie wszędzie gdzie tylko miała chwilę czasu. Co ciekawe, kobieta odeszła ze szkoły w wieku 15 lat, nie mając matury, tymczasem okazuje się, że skrywała wielki talent.

Po nagłośnieniu sprawy, kobietą od razu zainteresowało się wydawnictwo, które zaoferowało je umowę, obiecując wydanie stworzonej na telefonie powieści.

BlackBerry

BlackBerry

BlackBerry

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...