NASA zamknie Cię na 8 miesięcy i jeszcze za to zapłaci

NASA poszukuje chętnych do badań wpływu izolacji na ludzką psychikę. Badania zakładają zamknięcie w moskiewskim centrum grupy osób, na okres 8 miesięcy.

NASA przygotowuje się do kolejnego etapu podboju kosmosu i rozpoczyna badania, które pozwolą lepiej zrozumieć czynniki mogąc wpływać na astronautów. Jak wiemy podróże kosmiczne przy obecnym poziomie technologii, znacznie różnią się chociażby od tego co pokazuje nam Star Trek. Trzeba bowiem pokonywać duże odległości, zaś napędy nie pozwalają rozwijać zbyt wielkich prędkości. Wyprawy muszą więc ciągnąć się miesiącami.

Problemem jest izolacja, w której przez ten czas będą przebywali astronauci. Życie ze sobą przez długi czas na stosunkowo małej przestrzeni, może prowadzić do poważnych konfliktów. W skrajnych przypadkach taka wyprawa może skończyć fiaskiem, co zważywszy na zaangażowany czas i środki jest niepożądane.

NASA chce więc zbadać jak warunki izolacji mogą wpływać na ludzką psychikę i dlatego planuje zorganizowanie eksperymentu. Agencja poszukuje chętnych, którzy daliby się na 8 miesięcy zamknąć wraz z niewielką grupą osób. Eksperyment odbędzie się w ośrodku zlokalizowanym w Moskwie, gdzie kandydaci będą żyli w warunkach zbliżonych do tego, jakie czekają astronautów podczas przyszłej misji na Marsa.

Nie każdy jednak nadaje się do eksperymentu. Kandydaci muszą mieć ukończone szkolenie wojskowe, magistra lub stopień naukowcy. Trzeba jeszcze spełnić tez inne wymogi, a wszystkie potrzebne informacje zawiera ta strona.

NASA

Źródło

You may also like...