Netflix generuje większy ruch w sieci niż YouTube

Netflix z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Z najnowszych danych wynika bowiem, że ta platforma odpowiada już za generowanie 15 procent ruchu w całej sieci.

Jeszcze kilka lat temu Netflix był jedną z wielu platform VoD, która jakoś się szczególnie nie wyróżniała pośród konkurencji. Co więcej, jej zasięg był początkowo bardzo ograniczony. Mnóstwo osób nawet o tej firmie nie słyszało, gdyż w ich kraju jej oferta nie była dostępna.

To się jednak zmieniło i obecnie amerykańska firma działa w ponad 100 krajach, wydając każdego roku wiele miliardów dolarów na produkcję oryginalnych treści. Oferta także jest coraz lepiej znana, gdyż chyba wszyscy słyszeliśmy o takich produkcjach jak Stranger Things, Orange is the New Black oraz wielu innych.

Możemy nie zdawać sobie sprawy z rozmiarów tej firmy, jednak firma Sandvine pozwoliła nam to lepiej zrozumieć. Sandvine zajmuje się zarządzaniem ruchem w sieci. Z najnowszego raportu tego przedsiębiorstwa wynika, że Neflix odpowiada już za aż 15% globalnego ruchu w internecie. Dla porównania, portal YouTube obecny na rynku zdecydowanie dłużej, generuje jedynie 11,4% globalnego ruchu. Natomiast przeglądanie stron internetowych, to jedynie 7,8% ruchu.

Firma podała także statystyki dotyczące kilku innych rodzajów aktywności, które mogą Was zainteresować. Na przykład streaming wideo, ogólnie odpowiada za 58% ruchu w sieci. Bittorrent to z kolei 22% ruchu, zaś media społecznościowe 5,1%.

To oczywiście tylko kilka przykładów obrazujących, jakich danych przesyła się w sieci najwięcej. Jeśli chcecie dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej, to z pełnym raportem zapoznacie się na tej stronie.

Netflix

Źródło: Sandvine.com

You may also like...