Netflix HDR dostępny dla Xperia XZ Premium

Netflix rozszerza dostępność funkcji HDR dla użytkowników smartfonów. Niedawno otrzymał ją LG G6, a teraz także Xperia XZ Premium.

Na rynku jest coraz więcej treści wideo dostępnych z technologią HDR, które można oglądać na kompatybilnych telewizorach. Inaczej wygląda to w przypadku smartfonów, ale tu również sytuacja powoli zmienia się na lepsze.

HDR to technologia wideo, która zapewnia większą jasność obrazu, czyniąc go w ten sposób bardziej szczegółowym. W nowoczesnych modelach telewizorów jest już standardowym wyposażeniem, dlatego dostawcy treści oferują jej pełne wsparcie. Jednym z nich jest Netflix, który HDR oferuje od jakiegoś czasu, a teraz zaczyna udostępniać również na smartfonach.

W maju dostał go model LG G6, a teraz także Xperia XZ Premium. Użytkownicy tego telefonu muszą najpierw zaktualizować jego oprogramowanie, by móc odtwarzać na nim filmy w HDR.

Warto jednak pamiętać, że nie cała oferta Netflixa jest dostępna w tej technologii. Na razie filmów i seriali jest stosunkowo mało, ale ich liczba rośnie z każdym tygodniem. Trzeba też mieć na uwadze, że aby mieć dostęp do takich treści, potrzebujemy odpowiednio wyższego poziomu subskrypcji zapewniającego treści 4K, gdyż w standardowym abonamencie nie jest to dostępne.

Netflix

Źródło: Netflix.com

You may also like...