Nowy serial Netflixa obejrzymy w dowolnej kolejności odcinków

Netflix potwierdza, że odcinki nowego serialu Jigsaw, będzie można oglądać w dowolnej kolejności. Jedynie finałowy epizod musimy obejrzeć na samym końcu.

Netflix musi szukać nowych pomysłów na przyciągnięcie widzów do swej platformy. Filmowy serwis zapowiedział więc, że zaoferuje widzom oryginalny sposób oglądania najnowszej produkcji zatytułowanej Jigsaw. Abonenci serwisu poszczególne odcinki nowego dreszczowca, będą mogli obejrzeć w całkowicie dowolnej kolejności.

Serial będzie liczył łącznie osiem epizodów, jednak wcale nie trzeba ich oglądać w chronologicznej kolejności. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby samemu ją ustalić. Jedynie finałowy odcinek serialu trzeba obejrzeć na samym końcu, gdyż stanowi zwieńczenie całej historii.

Jigsaw nie będzie jednak produkcją nawiązującą do sławnej serii o seryjnych zabójcach. Nie będzie też serialem interaktywnym, umożliwiając jedynie przeskakiwanie po odcinkach bez rujnowania całej historii. Jego fabuła jest luźno powiązana z prawdziwą historią, podczas której 70 mld dolarów w obligacjach na okaziciela znajdujących się na Wall Street, zostało zagrożonych przez powódź wywołaną huraganem Sandy.

Dodać należy, że Netflix nie po raz pierwszy eksperymentuje z oryginalnymi sposobami dostarczania widzom wizualnych treści. Platforma już wcześniej zrobiła to z interaktywnym filmem Bandersnatch, w którym widzowie w określonych momentach mieli wpływ na jego akcję.

W nadchodzących tygodniach pojawi się kolejna taka produkcja, a będzie to horror wyprodukowany we współpracy z zapaśniczą federacją WWE. Jego widzowie będą mogli zdecydować w jaki sposób główny bohater przetrwa w nawiedzonej posiadłości.

Netflix

Źródło

You may also like...