Netflix ograniczy dostępność streamingu 4K dla Maca

Netflix wprowadza zmiany, które ograniczą dostępność streamingu 4K dla użytkowników Maca. Wymagają bowiem komputera wyposażonego w procesor Apple T2.

Dostawcy treści od dawna walczą z piractwem, starając się ochronić swe materiały przed nielegalnym kopiowaniem. Od lat służy do tego technologia DRM, która uniemożliwia kopiowanie filmów oraz gier, ale niektóre firmy idą znacznie dalej, stosując bardziej zaawansowane rozwiązania.

Takie rozwiązania planuje wprowadzić do użytku również Netflix, który będzie w ten sposób chronił filmy i seriale w rozdzielczości 4K na komputerach Apple. Problem w tym, że ograniczy to dostępność do streamingu tylko do niektórych modeli Mac’ów. Pozostawiając wielu użytkowników bez możliwości korzystania z oferty.

Platforma zamierza bowiem powiązać system antypirackiej ochrony treści z procesorem Apple T2. Oznacza to, że użytkownik Maca, który pragnie oglądać seriale w jakości 4K, będzie musiał mieć sprzęt z odpowiednim wyposażeniem. Problem w tym, że Apple stosunkowo niedawno zaczęło instalować w swych produktach takie układy. Dostępne są więc bardzo w ograniczonej liczbie modeli.

W zasadzie znajdziemy je tylko w sześciu modelach, a najtańszym z nich jest Mac Mini z 2018 roku. Oczywiście nie ma pewności, że ten model będzie miał wystarczającą wydajność, by dekodować sygnał wideo w jakości Ultra HD.

Netflix

Źródło

You may also like...