Netflix trafi do kablówek?

Popularna usługa Netflix, obecnie dostępna jest wyłącznie w internecie, lecz chodzą słuchy, że wkrótce może się to zmienić i niebawem serwis stanie się dostępny także w ofercie telewizji kablowych.

Wall Street Journal donosi, że zarząd Netlflixa rozmawia z kilkoma amerykańskimi dostawcami telewizji kablowej, by włączyć usługę do ich oferty w formie aplikacji dostępnej z poziomu dekoderów.

Wygląda jednak na to, że Netflix nie zamierza ograniczać się tylko do Stanów Zjednoczonych, ponieważ podobne rozmowy prowadzi z brytyjskim operatorem Virgin Media, która umożliwiłaby firmie dotarcie do 3,8 miliona nowych klientów, co mogłoby przynieść naprawdę pokaźne zyski. Pomysł włączenia oferty Netflixa do telewizji kablowych jest rewelacyjny. W końcu nie każdy ma dostęp do odpowiednio szybkiego internetu, o ile w ogóle ma w domu sieć, by móc korzystać z tej usługi. A kablówkę posiada mnóstwo gospodarstwo domowych, więc ilośc użytkowników Netflixa mogłaby wzrosnąć nawet kilkukrotnie, tym bardziej, że jego oferta jest bez porównania lepsza, niż takiego HBO gdzie lecą tylko starocie. W Netflixie za 12 dolarów miesięcznie, mamy nieograniczony dostęp do filmów i seriali, w tym wszystkich nowości i możemy je oglądać kiedy tylko zechcemy, nie będąc ograniczonym godzinami emisji.

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...