Netflix zachęci dzieci do spędzania czasu przed telewizorem

Netflix planuje kolejne działania, które podniosą popularność oferty wśród młodszych widzów. Platforma pracuje nad specjalnymi osiągnięciami, które będą przyznawane za oglądanie seriali.

Oferta Netflixa nie każdemu przypadnie do gustu, więc wiele osób po zarejestrowaniu i skorzystaniu z próbnego okresu, rezygnuje z przedłużania subskrypcji. Netflix chce to zmienić i zatrzymać widzów na dłużej, a zamierza to zrobić za pośrednictwem dzieci.

Serwis Variety donosi o nowym projekcie realizowanym przez platformę, którego celem jest zachęcenie dzieci do spędzania więcej czasu przed telewizorem. Netflix planuje przyznawać im tzw. “Plasterki”, czyli coś w rodzaju osiągnięć doskonale znanych graczom i obecnych w wielu produkcjach.

Wiemy na pewno, że firma testuje ten pomysł, ale na razie nie chciała zdradzić szczegółów na jego temat. Z opublikowanego komunikatu wynika jednak, że chodzi o jakieś przedmioty kolekcjonerskie, które poprzez zabawę zapewnić mają bardziej interaktywne doznania. Zachęcą też dzieci do rozmawiania ze sobą o oglądanych serialach oraz dzielenia się swymi wrażeniami z przyjaciółmi i rodziną. Chodzi więc o zachęcenie dzieci do tego, by więcej czasu spędzały przed telewizorem oraz zachęcały do tego innych.

Póki co nowa funkcja jest testowana, ale nie ma pewności, czy zostanie wprowadzona do użytku. Rodzice raczej nie będą jednak zadowoleni z takiego pomysłu. A co Wy o nim myślicie?

Netflix

Źródło: Variety.com

You may also like...