Nexus 7 wygrał z iPadem

iPad to tablet o dużych możliwościach, ale stanowczo za drogi. Konsumenci wolą urządzenie z nieco mniejszym ekranem i znacznie tańsze, dlatego hitem sprzedaży w Japonii stał się Nexus 7.

Jak potwierdza raport przygotowany przez firmę BNC, tablet Google był w okresie ostatnich świąt, sprzętem najchętniej kupowanym przez Japończyków. BNC przeprowadziło badanie rynku oparte na 2,400 japońskich sklepach i w aż 44,4 procenta zbadanych sklepów, Nexus 7 był niekwestionowanym liderem sprzedaży. Dla porównania iPad Mini, osiągnął wynik 40,1 procenta. Nie wiadomo jednak, czy w badaniu wzięły udział także oficjalne sklepy Apple.

Różnica co prawda nie była jakaś znacząca, ale pokazuje to wyraźnie, że iPad Mini jest nadal troszkę zbyt drogi w stosunku do oferowanych możliwości. W ogóle sprzęt Apple jest bardzo kosztowny. Dla porównania Nexus 7 kosztuje w kraju Kwitnącej Wiśni 212 dolarów. Natomiast iPad oraz iPad Mini, to wydatek odpowiednio 470 i 322 dolarów. Jeśli chodzi o wydajność, to Nexus 7 i iPad Mini są praktycznie na tym samym poziomie, więc istotnym kryterium zakupu pozostaje cena. A w tej kwestii tablet Google bije Apple na głowę.

Źródło: BGR.com

You may also like...