Nexus i Pixel wciąż bez aktualizacji KRACK

Google zawsze aktualizowało własne smartfony wcześniej od innych. Tymczasem Nexus i Pixel wciąż nie dostały ważnej aktualizacji chroniącej przed luką KRACK.

Kilka tygodni temu świat usłyszał o bardzo groźnej luce KRACK, odkrytej w systemie bezprzewodowej łączności urządzeń elektronicznych. Exploit umożliwia hakerom podsłuchiwanie transmisji danych i przejmowanie ważnych informacji, takich jak hasła i loginy do usług bankowych.

Producenci sprzętu już wypuścili aktualizacje do swych urządzeń, jednak nie wszyscy to zrobili. Dużym zaskoczeniem jest to, że nie otrzymali jej nadal posiadacze smartfonów z rodziny Nexus i Pixel. Jest to niezwykła sytuacja, gdyż Google zawsze priorytetowo traktuje swój sprzęt, aktualizując go w pierwszej kolejności. Tymczasem urządzenia z obu rodzin są nadal podatne na KRACK.

Firma wprawdzie 6 listopada wypuszczono aktualizacje, która łata lukę w innych modelach, to smartfony Google nadal jej nie otrzymały. Koncern zapewnia jedna, że one również ją dostaną, choć dopiero w grudniu.

KRACK

Źródło: Slashgear.com

You may also like...