Nieczyste zagrania Samsunga wobec HTC

Przyzwyczailiśmy się już, że wielkie koncerny bardzo często walczą ze sobą na reklamy, wzajemnie ośmieszając produkty i wykazując wyższość własnych. W zasadzie nie mam nic przeciwko temu, jeśli reklama jest zabawna i zrobiona ze smakiem.

A niestety nie zawsze tak jest. Dlatego też władze Tajwanu wszczęły śledztwo wobec Samunga, podejrzewając go o nieczyste zagrywki reklamowe wymierzone w konkurencyjny koncern HTC.Samsung oskarżany jest o zatrudnianie studentów, którzy wypisują w sieci negatywne komentarze dotyczące produktów konkurencji oraz rekomendują sprzęt Samsunga. Rzecznik Federalnej Komisji Handlu przyznał, że w ubiegłym tygodniu otrzymano w tej sprawie szereg skarg.

Jeśli śledztwo potwierdzi winę Samsunga, lokalna agencja reklamowa pracująca dla koreańskiego giganta, może zostać ukarana grzywną w wysokości 835,000 dolarów.

Samsung szybko zareagował na zarzuty i na tajwańskim facebookowym profilu koncernu, pojawiły się przeprosiny oraz obietnica wstrzymania wszelkich internetowych kampanii marketingowych, w tym również dotyczących zamieszczania w sieci anonimowych komentarzy.

Co prawda HTC w żaden sposób nie zagraża pozycji Samsunga, ponieważ posiada jedynie 4,3 % globalnego rynku smartfonów, w porównaniu do 30,3 % należących do rywala, ale takie działania nie są etyczne i mogą zaszkodzić wizerunkowi giganta.

Źródło: Google.com

You may also like...