Niemal 80 proc. urządzeń Apple działa na iOS 10

Sprzęt na iOS w przeciwieństwie do Androida, bardzo szybko adaptuje się do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Z najnowszego raportu wynika, że iOS 10 znajduje się już na niemal 80 procentach wszystkich urządzeń Apple.

Sprzęt na iOS ma tę zaletę, że wszystkie urządzenia oraz oprogramowanie jest w rękach jednej firmy. To sprawia, że nie ma problemów z aktualizacjami, zaś użytkownicy szybko instalują na sprzęcie nowe wersje systemu operacyjnego.Na należącej do Apple stronie Developer znajduje się najnowsze, pochodzące z lutego zestawienie dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu operacyjnego.

Wynika z niego, że iOS 10 znajduje się już obecnie na 79 procentach urządzeń amerykańskiej firmy. Co ciekawe, nie wszyscy decydują się na instalację najnowszej wersji systemu operacyjnego. Aż 16% posiadaczy sprzętu Apple, pozostało przy iOS 9, natomiast 5% użytowników smartfonów i tabletów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie, używa wcześniejszych wersji platformy.

Warto nadmienić, że w styczniu iOS 10 znajdował się na 76% urządzeń, więc w ciągu miesiąca uzyskano nieco ponad 3 procent. Oznacza to, że tempo przesiadania się na nowy system zaczyna zwalniać. Dla porównania iOS 10 w ciągu pierwszej doby od premiery, znalazł się na 14,5% wszystkich urządzeń.

Źródło: Apple.com

You may also like...