Nintendo pracuje nad nowym Nintendo Switch. Konsola będzie mniejsza i tańsza

Nintendo zamierza odświeżyć swą popularną konsolkę Nintendo Switch. Nowy model będzie mniejszy, bardziej przenośny oraz zdecydowanie tańszy od obecnie używanej wersji.

Nintendo Switch to jedna z popularniejszych konsol na rynku, oferująca bardzo duże możliwości zabawy. Niestety ma też kilka wad, które mogą niektórych użytkowników irytować. Największą z nich jest rozmiar, który sprawia, że jako konsola przenośna sprzęt nie do końca się sprawdza. Jest spora, ciężka, a duży ekran szybko rozprawia się z baterią, więc zabawa nie trwa zbyt długo.

Japoński koncern planuje więc odświeżyć swój sprzęt i pracuje nad kolejną wersją Nintendo Switch. Z pierwszych przecieków wynika, że nowa wersja konsoli będzie mniejsza, bardziej poręczna i dużo tańsza od obecnego modelu. Źródła donoszą, że nowa wersja skupi się przede wszystkim na mobilności, jednak dla obniżenia ceny pewne funkcje mogą jednak zostać usunięte. Nie wiemy natomiast jakie byłby to funkcje.

Mimo, że nowa konsola ma być mniejsza, to do jej transportu nadal będziemy potrzebowali specjalnego futerału. Nie będzie to więc sprzęt pokroju Nintendo DS, który łatwo mieści się w kieszeni.

A kiedy sprzętu możemy spodziewać się w sklepach? Prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie jest oczywiście znana, ale możliwe, że jakieś konkrety poznamy już latem, podczas targów E3 odbywających się w Los Angeles.

Nintendo Switch

Źródło: Nikkei.com

You may also like...