Nintendo wchodzi na rynek gier mobilnych

Japoński koncern Nintendo coraz gorzej radzi sobie na rynku konsol i przy życiu trzymają go praktycznie platformy przenośne. Firma ratując się przed upadkiem zdecydowała się wreszcie wejść na rynek gier mobilnych.

Nintendo wspólnie z japońskim gigantem DeNA zamierzają tworzyć gry na smartfony. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów Nintendo, jednak entuzjazm studzi fakt, że nie będą to konwersje największych hitów tego giganta, a przynajmniej nie od razu. Plany zakładają bowiem tworzenie nowych, oryginalnych gier dostosowanych do smartfonów, nie zaś bazowanie na znanych i lubianych markach. Tak więc na razie możemy zapomnieć o przygodach hydraulika Mario, serii The Legend of Zelda oraz wielu innych kultowych produkcjach, które bawią nas od wielu lat.

Satoru Iwata, obecny prezes oraz dyrektor Nintendo zdradził przy okazji, że firma bada model free-to-play, co może oznaczać, że plany zakładają od razu monetyzację tworzonych produkcji. Rozważane są obie strategie sprzedaży, a więc model premium oraz free-to-play. W przeciwieństwie do Electronic Arts, Nintendo nie zamierza jednak wyciskać graczy niczym cytryny, gdyż dla firmy najważniejsze jest ich radość, a nie zyski.

Miejmy nadzieje, że podczas czerwcowych targów E3 poznamy dokładne szczegóły tych planów.

Źródło: Time.com

You may also like...