Nintendo Wii straci dostęp do Netflixa. Usługa będzie wyłączona w styczniu

Netflix potwierdza, że od stycznia przyszłego roku wyłączy posiadaczom konsoli Nintendo Wii dostęp do swej oferty. Będą więc musieli poszukać alternatywy.

Nowoczesne konsole firm Sony, Nintendo i Microsoft, to nie tylko urządzenia służące do zabawy grami wideo. Tego typu sprzęt pełni bowiem funkcję domowego centrum rozrywki, zapewniając użytkownikom dostęp do internetu, muzyki, a także filmów. Niestety tak jak każda elektronika użytkowa, konsole jednak się starzeją i z biegiem czasu tracą część swej funkcjonalności.

To wkrótce czeka niezwykle popularną konsolę Nintendo Wii, której użytkownicy utracą niebawem dostęp do serwisu Netflix. Platforma wydała oświadczenie, w którym potwierdza, że od stycznia przyszłego roku nie będzie już można oglądać na tym sprzęcie filmów i seriali. Nie jest to jednak decyzja filmowego serwisu, lecz samego Nintendo. Japoński koncern wkrótce zamknie usługę Wii Shop Channel, która zapewniała dostęp do treści wideo. Z tego też powodu przestanie też funkcjonować Netflix Channel.

Użytkownicy konsol Nintendo zostaną więc zmuszeni do poszukania innej alternatywy. Niestety nie będzie nią Nintendo Switch, gdyż na tę konsolę Netflix nie jest jeszcze dostępna. Wprawdzie firma twierdziła niedawno, że bada możliwości uruchomienia swej usługi na tym sprzęcie, ale dotąd tego nie zrobiła. Jest to dość dziwne, gdyż na tej konsoli bez przeszkód działa konkurencyjny Hulu.

Nintendo Wii

Źródło: Netflix.com

You may also like...