No Man’s Sky traci graczy

Najnowsza produkcja studia Hello Games, mająca być największą tegoroczną premierą, może okazać się największą klapą. Z najnowszych danych wynika, że No Man’s Sky po pierwszym tygodniu stracił na Steamie aż 78% graczy.

Wydane kilka dni temu No Man’s Sky miało być prawdziwą rewolucją, zapewniającą graczom setki, jeśli nie tysiące godzin rozrywki podczas zwiedzania 18 trylionów planet.Szybko okazało się jednak, że tytuł jest zwyczajnie nudny, a te same czynności wykonywane na każdej z planet, szybko graczy zniechęcają. I to naprawdę szybko, gdyż w momencie premiery na Steamie grało w nią średnio 212 tysięcy osób. Był to bez wątpienia największy debiut tego roku przebijający wiele innych premier. Dla porównania XCOM 2 w tym czasie miało 132 tys graczy. Dark Souls III – 129 tysięcy, natomiast The Division – 113 tysięcy.

Jednak już tydzień później, widać znaczący odpływ graczy. Obecnie średnio jest ich tylko 47 tysięcy dziennie, a to poważna zmiana. Oczywiście na taki stan rzeczy mogą wpływać poważne problemy techniczne wynikające z braku optymalizacji.

Autorzy już udostępnili najnowszą aktualizację, która ma je zlikwidować i być może wkrótce liczba graczy wzrośnie do poprzedniego poziomu. Jeśli nie macie jeszcze tej gry, to tutaj kupicie ją w atrakcyjnej cenie

Źródło: Githyp.comYou may also like...