Nokia 7.1 dostała Androida 9.0 Pie. To kolejny model tego producenta z nowym systemem

Juho Sarvikas, jeden z dyrektorów HMD Global, poinformował dziś o udostępnieniu nowego Androida kolejnemu modelowi. Tym razem dostała ją Nokia 7.1.

HMD Global jest jednym z niewielu producentów smartfonów, którzy bardzo każą czekać swym klientom na kolejne aktualizacje systemu operacyjnego. Przedsiębiorstwo zapewniło niedawno, że Androida 9.0 Pie dostaną wszystkie jej modele i sukcesywnie spełnia tę obietnicę. Aktualizację otrzymały już Nokia 6.1, 6.1 Plus oraz 7 Plus. Teraz dołączyła do nich również Nokia 7.1.

O dzisiejszej premierze aktualizacji poinformował na Twitterze Juho Sarvikas, szef działu produktu. Wyjaśnił przy tym, że aktualizacja testowana od października, pojawiła się równocześnie na wszystkich rynkach. To dobra wiadomość, gdyż w przypadku innych firm trwa to etapami, więc mieszkańcy poszczególnych krajów muszą trochę poczekać na własną kolej.

Aktualizacja dostarcza użytkownikom wiele nowych funkcji i usprawnień. Zaliczymy do nich m.in., odświeżony interfejs i nawigację, a także efektywniejszą funkcję oszczędzania energii. Jeżeli więc jesteście właścicielami tego modelu, to powinniście móc już rozpocząć pobieranie paczki plików, która jednak trochę potrwa. Warto więc ściągać ją za pośrednictwem WiFi, o ile nie posiadacie nieograniczonego internetu mobilnego. Podczas instalacji tradycyjnie warto podłączyć telefon do ładowarki. W ten sposób zapobiegniemy przypadkowemu wyczerpaniu akumulatora w trakcie tego procesu, co byłoby opłakane w skutkach.

Nokia 7.1

Źródło: Twitter.com

You may also like...