Nokia 8 Supreme – nowe zdjęcia

Powrót Nokii na rynek smartfonów, może wkrótce nieźle namieszać. HMD Global przygotowuje bowiem kilka modeli telefonów sprzedawanych pod szyldem fińskiej marki. Jednym z najciekawszych jest Nokia 8 Supreme.

Współpraca Nokii z Microsoftem na polu smartfonów, bez wątpienia była największym błędem fińskiego koncernu. Na kilka lat działania firmy na tym polu zostały praktycznie zablokowane, a jej szyld był wykorzystywany do promocji kiepskiego sprzętu, który nie wzbudzał zbyt dużego zainteresowania.Po tym jak obie firmy się rozstały, Nokia postanowiła powrócić na rynek urządzeń mobilnych. Wprawdzie nie osobiście, lecz za pośrednictwem firmy HMD Global, ale ta współpraca już teraz zapowiada się bardzo obiecującą. Pozwoli bowiem wprowadzić na rynek kilka nowych modeli telefonów, z których najciekawszym jest Nokia 8 Supreme.

Mówi się, że nowy model zostanie pokazany na MWC 2017, ale już teraz wzbudza duże zainteresowanie. Jest ono podsycane przez nowe przecieki oraz zdjęcia, które właśnie pojawiły się w sieci, a które przedstawiają moduł tylnego aparatu.Nokia 8 Supreme jest modelem z najwyższej półki, który posiadać ma 5,7″ ekran w technologii Super AMOLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Jego sercem będzie procesor Snapdragon 835, wspierany w zależności od wersji przez 4/6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci użytkowej.

Na tylnym panelu znajdziemy 24 Mpix aparat, natomiast z przodu pojawi się 12 Mpix kamera do wideorozmów oraz robienia selfi. Nokia 8 Supreme zaoferuje ponadto podwójne głośniki przednie, czytnik linii papilarnych oraz Androida 7.0 Nougat. Nie można też wykluczyć, że w tym modelu znajdziemy również głosowego asystenta Viki, który został niedawno zapowiedziany.

Jeśli cena nowej Nokii będzie konkurencyjna wobec sprzętu rywali, to o sprzedaż tego modelu producent z pewnością nie musi się obawiać.

Źródło: Techupdate3.com

You may also like...