Nougat na coraz większej liczbie smartfonów

Z najnowszych statystyk popularności poszczególnych wersji systemu Android wynika, że Nougat zdobywa rynek w coraz szybszym tempie. Ostatni raport wskazuje, że zainstalowano go już na 4,9% wszystkich urządzeń.

Producenci smartfonów ostro wzięli się do roboty i zwiększyli tempo udostępniania swym smartfonom Androida 7.0 Nogat. Jeszcze w ubiegłym miesiącu był zainstalowany na 2,8% urządzeń, natomiast teraz dobija do 5 procent.Z najnowszych statystyk udostępnionych przez koncern Google wynika, że aktualnie Nougat znajduje się już dokładnie na 4,9% wszystkich urządzeń mobilnych z systemem Android. Większość z nich ma oczywiście pierwszą wersję tej platformy, mianowicie Android 7.0 i takich smartfonów jest 4,5%. Natomiast nowszą wersję Android 7.1 ma obecnie 0,4% urządzeń. Jest to spory wzrost popularności nowego systemu, gdyż jeszcze w ubiegłym miesiącu było to odpowiednio 2,4% oraz 0,4%.

Inne wersje Androida wciąż trzymają się bardzo mocno, choć ich popularność zaczyna nieco spadać. Android 6.0 ma obecnie 31,2% użytkowników, czyli o 0,1% mniej niż w ubiegłym miesiącu. Tracą też wcześniejsze wersje systemu i tak Android 5.x Lollipop stracił 0,5% użytkowników, KitKat 0,8%, zaś Jelly Bean około 0,5%.

W przyszłym miesiącu wyniku Nougata mogą wyglądać jeszcze lepiej.

Źródło: Android.com

You may also like...