Nowe ekrany HTC i Sharpa miażdżą konkurencję

Sądzicie, że Retina Apple’a to wyświetlacze najwyższej klasy? Błąd, to przestarzała, nic nie warta technologia, która nadaje się jedynie do taniej chińszczyzny. Prawdziwą jakość pokazują HTC i Sharp.

HTC przygotowuje właśnie nowy smartfon J Butterfly, który zaskakuje jakością ekranu. 5-calowy wyświetlacz miażdży Retinę pod każdym względem, oferując gęstość pikseli na poziomie 440 ppi. Oznacza to rozdzielczość większą o mniej 25-40 procent w porównaniu do konkurencyjnych smartfonów Samsunga, Apple, Nokii czy LG. Dla porównania nowy Galaxy Note 2 ma 267 ppi, iPhone 5 – 326 ppi, Nokia Lumia 920 – 332 ppi, zaś LG Optimus G – 318 ppi.Oczywiście ekran to nie wszystko, nowy smartfon HTC, który w Japonii pojawi się już w grudniu, posiadać ma topowy procesor Snapdragon S4 Pro firmy Qualcomm, choć na razie nie można jeszcze nic powiedzieć o jego osiągach.

Również Sharp będzie zaskakiwał konsumentów jakością ekranów swych urządzeń. W nowym tablecie Aquos Pad, po raz pierwszy zastosowana zostanie nowa technologia Igzo, która zapewni lepszą ostrość wyświetlanego obrazu, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Firma zamierza zastosować w nim nowy rodzaj technologii LCD, która ma większą przezierność niż standardowe ekrany TFT LCD, co oznacza, że przepuszczają więcej światła.

W rezultacie potrzeba mniej energii podświetlenia LED, a co z kolei przekłada się na mniejszą ilość miejsca zabieranego przez ekran oraz większą oszczędność energii. Sharp twierdzi, że jest w stanie osiągnąć także większą precyzję dotyku niż konkurencja, dzięki czemu łatwiej będzie wykonywać odręczne notatki przy pomocy rysika.
Nowy tablet otrzyma 7-calowy ekran, ale Sharp twierdzi, że nie jest problemem wyprodukowanie 10″, a nawet 32-calowych wariantów takich ekranów, co sugeruje, że może on znaleźć zastosowanie nie tylko w tabletach, lecz także w komputerach.

Nowy Aquos Pad zadebiutuje w Japonii również grudniu bieżącego roku.

Źródło: HTC.com

You may also like...