Nowe i mocniejsze szkło Gorilla Glass 5

Corning już od lat chroni ekrany naszych smartfonów szkłem Gorilla Glass. Teraz będzie je chronić jeszcze lepiej, gdyż firma zapowiedziała najnowszą jego generację Gorilla Glass 5, która jest jeszcze wytrzymalsza.

Ekrany smartfonów to najsłabszy i element, który najszybciej ulega uszkodzeniu. Wystarczy tylko nosić go z kluczami w kieszeni i już po jakimś czasie przestanie wyglądać tak ładnie, nie mówiąc już o tym, że podczas upadku sprzętu, to właśnie on pęka najczęściej.Ekrany urządzeń mobilnych są więc od paru lat chronione szkłem Gorilla Glass firmy Corning, zapewniając im większą odporność na uderzenia oraz rysy. Producent właśnie zaprezentował piątą generację swego szkła, które jest jeszcze mocniejsze od poprzednich wersji.

Wewnętrzne testy wskazują, że jest ono czterokrotnie twardsze od poprzednika, zaś w 80 procentach przypadków, wyświetlacze smartfonów chronionych Gorilla Glass 5 pozostają nietknięte po upadku z wysokości 177 cm, w tym również na szorstkie powierzchnie, takie jak asfalt, czy beton. W porównaniu do Gorilla Glass 4 z 2014 jest to wzrost wytrzymałości o 1,8 razy.

Na razie nie wiadomo w jakich modelach smartfonów pojawi się Gorilla Glass 5, ale na pewno trafi do modeli, które już jesienią pojawią się w sklepach. Być może będzie go mieć Galaxy Note 7 oraz iPhone 7.

Źródło: Corning.comYou may also like...