Nowe pamięci serwerowe DDR3L-1600 R-DIMM LV od TRANSCENDA

Firma TRANSCEND informuje o wprowadzeniu na rynek nowych modułów pamięci DDR3L -1600 R-DIMM LV (Low Voltage) 1.35V. Zaprojektowane specjalnie do wymagających zadań, takich jak praca w chmurze lub w środowisku maszyn wirtualnych, moduły DDR3 R-DIMM LV zapewniają wysoką wydajność i niskie zużycie energii.

Popyt na usługi serwerowe systematycznie wzrasta. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z możliwości, jakie zapewnia praca w chmurach oraz wirtualizacja systemów. Zastosowanie tych technologii wymaga jednak szybkiego ładowania aplikacji i wysokich możliwości przetwarzania informacji.

Pamięci serwerowe są potrzebą chwili, ponieważ firmy starają się lepiej zarządzać swoimi wirtualnymi i opartymi na chmurze platformami oraz rozwijać swoją działalność. Transcend przyjrzał się czynnikom powodującym zwiększenie zapotrzebowania na pamięci serwerowe i zaproponował efektywne rozwiązanie, które pomaga zwiększyć pojemność i zapewnić wzrost wydajności” – mówi Agnus Wu, szef działu badań i rozwoju DRAM w firmie Transcend.
Nowe moduły pamięci firmy Transcend, DDR3 R-DIMM LV są w pełni przystosowane do obsługi dużej ilości danych i aplikacji intensywnie ykorzystujących pamięć. Redukcja napięcia zasilania ze standardowego 1.5V do 1.35V pozwala obniżyć temperaturę systemu i zapewnia oszczędność energii nawet do 20%. Firma Transcend rozszerzyła również linię pamięci o dodatkową wersję pojemnościową – pojedynczy moduł 8GB. Jego instalacja pozwala zmniejszyć zużycie energii o kolejne 50% (w porównaniu do dwóch modułów 4GB).

Moduły są zgodne ze standardem PC3-12800 (DDR3L-1600) i dodatkowo wyposażone w wbudowany czujnik termiczny. W stosunku do konkurencyjnych rozwiązań dają możliwość instalacji większej ilości pamięci w pojedynczej platformie, wyższą częstotliwość pracy oraz są bardziej energooszczędne. Moduły DDR3 R-DIMM LV dostępne są w wersjach 16GB oraz 8GB.

Gwarancja:
Moduły DDR3 R-DIMM LV są objęte dożywotnią gwarancją producenta.

Źródło: Sarota.pl

You may also like...