Nowe systemy kina domowego Harman Kardon BDS 5.1: dźwięk na każdy metraż

Linia HK BDS 5.1 to trzy modele: BDS 680, biały BDS 780W oraz BDS 880. Każdy z tych smukłych, doskonale zaprojektowanych systemów sprawia, że oglądając film człowiek ma wrażenie, iż siedzi w świetnie nagłośnionym kinie, masowany po plecach falą potężnego, realistycznego dźwięku.

Sugestywnie kinowy odbiór bez względu na wielkość mieszkania – oto zadanie postawione przed nową linią, której modele różnią się przede wszystkim wielkością i mocą kolumn. Wszystkie otrzymały identyczny mózg i serce. Mózg to sterowana dotykowo jednostka centralna, wyposażona w uniwersalny, cyfrowy amplituner z odtwarzaczem 3D Blu-ray Disc. Za przesył dźwięku z telewizora do głośników systemu odpowiada w niej kanał zwrotny HDMI Audio Return Channel, natomiast błyskawiczny transfer zawartości z iPad, iPhone, iPod, lub iTunes (z komputerów Mac lub PC) to zasługa technologii AirPlay.

Jednostka centralna dysponuje też technologią Bluetooth MultiConnect, która pozwala sparować równocześnie dwa urządzenia, oraz DLNA 1.5. Kodowanie audio odbywa się przez DTS a odkodowywanie – przez Dolby TrueHD i DTS-HD. Dzięki nim system może sprawnie przetwarzać filmy i muzykę nie tylko z urządzeń iPod, ale i ze źródeł on line. Dzięki autorskiej technologii Harmana TrueStream, sygnał dźwiękowy jest optymalizowany, gwarantując najlepsze osiągalne warunki odsłuchu, i to bez względu na używaną aplikację lub źródło dźwięku. Trzy wejścia i jedno wyjście HDMI otwierają drogę do systemu innym źródłom dźwięku, np. konsolom do gier. Urządzenie pracuje w sieci Wi-Fi, posiada też wbudowany tuner FM. Kalibracja systemu odbywa się automatycznie, z wykorzystaniem EzSet/EQ. Łatwy do zaprogramowania pilot można przystosować do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego i innych urządzeń. Dzięki darmowym aplikacjom, które można sobie ściągnąć z sieci, zdalne sterowanie systemem jest też możliwe ze smartfonu i tabletu pracującego w systemie iOS lub Android.

Serce, które wstawiono wszystkim trzem systemom, jest mocarne, choć nie zajmuje wiele miejsca. Jest to 200 milimetrowy subwoofer ze zintegrowanym wzmacniaczem o mocy 200 W, którego skierowana ku podłożu paszcza wprawia w rytm podłogę równie skutecznie jak dudnienie tam-tamów. Oprócz kontroli głośności i fazy ma on przełącznik bass-boost, który pozwala dodatkowo poszerzyć przenoszenie basu. Natomiast tylko subwoofer montowany w modelu 880 jest bezprzewodowy, sterowany przy pomocy niewielkiego nadajnika.

Za końcowe brzmienie, budujące solidną, doskonale wyważoną scenę muzyczną, odpowiadają średnio-niskotonowce o średnicy 75 mm. Są one montowane parami we wszystkich kolumnach satelitarnych i centralnych nowej linii, podpiętych do końcówek mocy, oferujących 65 W na kanał. W modelu 680 niewielkie (167 mm wysokości, 0,6 kg) satelity i równie kieszonkowy głośnik centralny mieszczą poza nimi 13-milimetrowy, kopułowy tweeter. W białym zestawie BDS 780, obok identycznych średniotonowców, mamy kopułkę o średnicy 19 mm, a wszystko zapakowane do strzelistych kolumn blisko 30 centymetrowej wysokości. Najokazalszy i najbardziej podrasowany jest HK BDS 880. Tu kolumny satelitarne oraz głośnik centralny otrzymały dobrze zestrojone przetworniki nisko-średniotonowe i wysokotonowe kopułki CMMD o średnicy 25mm, które zapewniają wysoką spójność i realizm dźwięku kierunkowego nawet przy dużej głośności.

Ceny: HK BDS 680 – 5299 zł, HK BDS 780 – 6599 zł, HK BDS 880 – 7499 zł.

Źródło: Agencjaetna.pl

You may also like...