Nvidia kończy wspieranie 32-bitowych systemów

Nvidia zapowiedziała zakończenie wsparcia dla 32-bitowych systemów operacyjnych. Oznacza to koniec udostępniania nowych sterowników.

32-bitowe oprogramowanie powoli wychodzi z mody. Jakiś czas temu Apple oficjalnie zakończyło wspieranie takich aplikacji, a teraz na podobny krok zdecyduje się firma Nvidia, producent popularnych na rynku kart graficznych.

Firma poinformowała właśnie, że już wkrótce zakończy wspieranie 32-bitowych systemów i będzie je zapewnić tylko dla 64-bitowych systemów. Oznacza to, że nachodzące sterowniki Version 390, będą ostatnimi, które wspierają 32-bitowe wersje Windowsa 8, 8/8.1 oraz 10, a także Linuxa i FreeBSD.

Jeśli na Waszym pececie jest zainstalowany taki system, to pora przesiąść się na 64-bitową wersję. Jest to koniecznością, gdyż 64-bitowe systemy są bezpieczniejsze i znacznie wydajniejsze.

Może to jednak stwarzać poważny problem, szczególnie w przypadku biznesu oraz różnego rodzaju organizacji, takich jak szpitale, które muszą wciąż korzystać z obecnie używanego sprzętu i oprogramowania. Wymiana oprogramowania byłaby bowiem zbyt kosztowna, a często nieopłacalna, gdyż wiązałaby się z koniecznością wymiany również całych komputerów.

Ten krok jest jednak nieunikniony, gdyż postępu technologicznego nie da się zatrzymać.

Nvidia

Źródło: Nvidia.custhelp.com

You may also like...