Nvidia nie wyprodukuje sprzętu dla PlayStation 4

Sony niedawno chwaliło się, że prowadzi rozmowy z Nvidią, dotyczące zastosowania w PlayStation 4 technologii opracowanych przez znaną firmę. Niestety nic z tego nie wyszło, bo Nvidia postanowiła się wycofać ze względu na zbyt mały zarobek.

Tony Tamsai, starszy wice prezes działu treści technologii potwierdził, że istotnie prowadzono rozmowy z Sony dotyczące dostarczania sprzętu dla PlayStation 4, lecz Nvidia zdecydowała się je zakończyć i nie zgodziła się na współpracę.Można zastanawiać się dlaczego, skoro technologii tej firmy używano m.in., w PlayStation 3 oraz pierwszym Xboksie. Tamsai wyznał, że powodem były koszty i zasoby. Krótko mówiąc, Sony proponowało za mało, a Nvidia nie chciała się zgodzić na produkcję sprzętu za taką cenę. Poza tym gdyby Nvidia przyjęła kontrakt, nie mogłaby już działać w innych sektorach rynku, takich jak urządzenia mobilne, karty graficzne oraz Project Shield. Umowa z Sony nie był jednak na tyle lukratywna, dlatego Nvidia więcej zarobi na kartach graficznych z najwyższej półki oraz na procesorach z rodziny Tegra.

Kolejną przeszkodą była specyfika rynku konsolowego. Po prostu konsole sprzedawane są zwykle ze stratą, więc ich producenci mocno naciskają na dostawców podzespołów domagając się obniżania kosztów produkcji, a to oznacza, że zyski też są małe.

No i misterny plan Sony dotyczący pognębienia konkurencji za pomocą Nvdii, spalił na panewce.

Źródło: Geek.com

You may also like...