Obsługa skanera odcisków palców w Windows 10 Mobile

Mimo, że system Windows 10 Mobile ciągle traci na popularności, to Microsoft wciąż inwestuje w jego rozwój, wzbogacając o nowe funkcje. Już za kilka tygodni pojawi się w nim oficjalne wsparcie dla czytników odcisków palców.

Choć producenci smartfonów już od dawna instalowali w swym sprzęcie czytniki odcisków palców, to dopiero Android 6.0 Marshmallow został standardowo wyposażony w obsługę, co pozwala na znacznie szersze wykorzystanie tego rozwiązania w różnego rodzaju aplikacjach.Wkrótce takie same wsparcie dla tych akcesoriów zapewni także Windows 10 Mobile. Microsoft poinformował właśnie, jeszcze tego lata zaimplementuje w swej platformie obsługę czytników biometrycznych, które będą wykorzystywane jako część systemu Windows Helo, służącego do autoryzacji użytkownika. Windows Helo to narzędzie, które przy pomocy przedniej kamery rozpoznaje twarz użytkownika, odblokowując dostęp do sprzętu. Czytnik odcisków palców, będzie dodatkowym zabezpieczeniem, dającym pewność, że nikt nie powołany nie dostanie się do naszego smartfona.

Aktualizacja zostanie udostępniona już za kilka tygodni, a pierwszym smartfonem, którzy skorzysta z nowego systemu będzie HP Elite x3.

Źródło: Mspoweruser.comYou may also like...