Oficjalna prezentacja PS4 Neo we wrześniu

Wiemy już na pewno, że Sony pracuje nad nową wersją konsoli PlayStation 4 o roboczej nazwie Neo. Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalną premierę sprzętu, a ta odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.

PlayStation 4 od samego początku nie była najmocniejszą konsolą, więc producenci gier musieli obniżać jakość tekstur, by zachować odpowiednią płynność. Teraz gdy na pecetach można już grać w rozdzielczości 4K, sprzęt Sony wydaje się nieco przestarzały, dlatego producent chce go odświeżyć.Sony od jakiegoś czasu pracuje nad PlayStation 4 Neo, która zapewni znacznie większą wydajność i pozwoli odtwarzać filmy w rozdzielczości 4K. Wprawdzie na E3 sprzętu nie pokazano, ale jeśli wierzyć plotkom, już wkrótce go ujrzymy. Źródła donoszą, że oficjalna prezentacja konsoli odbędzie się 7 września podczas konferencji w Nowym Jorku. Co ciekawe debiut sprzętu nie nastąpi to podczas targów Tokyo Game Show, które najlepiej by się do tego zadania nadawały. Być może Sony nie chce by wiadomość została przyćmiona przez inne gry oraz akcesoria, wiec zrobi to na oddzielnym evencie.

Nieoficjalnie mówi się, że Sony chce wprowadzić na rynek PS4 Neo równocześnie z premierą gogli PlayStation VR. które zadebiutują 14 października. Dodam, że nowa konsola nie zastąpi obecnego modelu i będzie on wspierany jeszcze przez jakiś czas. Nie da się jednak zaprzeczyć, że większa moc PS4 Neo przyniesie posiadaczom więcej korzyści.

Źródło: Attackofthefanboy.comYou may also like...