Okulary AR od Apple uchronią przed zatruciem

Apple chce, by jego okulary AR miały wiele przydatnych funkcji. Patent wskazuje, że jedną z nich może być sprawdzenie czy kupowana żywność nadaje się jeszcze do spożycia.

Mimo coraz nowocześniejszych lodówek, od dawna borykamy się z problemem szybko psującej się żywności. Nawet sprawdzając w sklepie daty przydatności do spożycia nie mamy pewności, czy nabywany produkt będzie dla nas bezpieczny. Zdarza się bowiem, że daty są “aktualizowane”, zaś mięsa myte, więc kupiony produkt często może nam zaszkodzić.

Sam wielokrotnie tego doświadczyłem, gdy okazywało się, że przyniesione do domu mięso lub ryba nie nadaje się do spożycia, bo zaczęło śmierdzieć. To oczywiście ekstremalne przypadki, ale zdarza się też, że jeszcze nie widać oznak psucia się żywności, lecz może już spowodować problemy żołądkowe. Jak zapobiec takim sytuacjom?

Wydaje się, że Apple może mieć na to radę, a sugeruje to najnowszy patent amerykańskiego koncernu. Wniosek złożony przez koncern sugeruje, że okulary AR miałby otrzymać technologię pozwalającą określić poziom świeżości naszej żywności. Okulary wykorzystywałyby specjalne sensory, które poprzez badanie spektrum światła obiektu poddawałyby go analizie, dostarczając informacje użytkownikowi.

Taka funkcja niewątpliwie mogłaby znacznie podnieść atrakcyjność nadchodzącego gadżetu amerykańskiego koncernu. Biorąc pod uwagę problemy z fałszowaniem dat przydatności żywności do spożycia, wiele osób chciałoby mieć sprzęt chroniący ich przed zatruciem pokarmowym.

Oczywiście to tylko patent, więc nie ma żadnej pewności, że Apple zdecyduje się wykorzystać ten pomysł w swych okularach. Byłoby to jednak bardzo użyteczne rozwiązanie.

okulary AR

Źródło

You may also like...