Omni wyniesie gry wideo na nowy poziom

Producenci gier wideo od dawna dążą do tego, by rozgrywkę uczynić bardziej realną. Stąd te wszystkie gadżety w rodzaju kamizelek pozwalających poczuć trafienie, oraz hełmów do rzeczywistości wirtualnej. Jedna wszelkie te doznania przebić może Omni, na którą pracuje firma Virtuix.

Omni to mówiąc w wielkim uproszczeniu, rodzaj bieżni. Mechanizmy w niej zainstalowane pozwalają biegać, chodzić, skakać, a nawet kucać, przy czym w ten właśnie sposób sterujemy postacią widoczną na ekranie. W połączeniu z hełmem Oculus Rift oraz kontrolerem Razer Hydra, uzyskamy wrażenie większego realizmu. Naturalnie by uniknąć spadnięcia z bieżni i wyrżnięcia głową o podłogę, ruch ciała gracza ograniczany jest przez specjalny pierścień trzymający go w pasie.

Virtuix o pieniądze na rozpoczęcie produkcji gadżetu poprosił użytkowników Kickstartera i jak można się spodziewać, odzew był gigantyczny. Potrzebne 150 tysięcy dolarów zebrano w kilkanaście godzin, a obecnie licznik pokazuje już niemal 650 tysięcy, zaś do końca zbiórki pozostało 45 dni. Niestety Omni nie będzie urządzenie tanim. By stać się jego właścicielem, należy wyłożyć 429 dolarów oraz pokryć koszty przesyłki. Dodam, że częścią zestawu są specjalne buty przygotowywane pod indywidualnego użytkownika, więc jeśli kilka osób zechce używać sprzęt, trzeba jeszcze doliczyć koszt dodatkowych butów szacowany na 49 dolarów.

Czy Omni ma szansę zrewolucjonizować rynek gier wideo? Na razie za wcześnie by to stwierdzić, ale już teraz możecie obejrzeć kilka filmów pokazujących jak wygląda rozrywka w Skyrim, Battlefield 3 ora Arma 2.

Źródło: Virtuix.com

You may also like...