OnePlus 2 w rękach iFixit

OnePlus 2 miał już swą oficjalną premierę, więc specjaliści z witryny iFixit nie mogli nie skorzystać z okazji wzięcia go na swój warsztat i poddania go wnikliwej ocenie w zakresie poziomu trudności samodzielnej naprawy.

OnePlus 2 to jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku, który w ciągu zaledwie kilku dni od rozpoczęcia przedsprzedaży, został zamówiony w ponad 2 mln egzemplarzy. Telefon miał już swą oficjalną premierę, więc jak zwykle zabrali się za niego redaktorzy witryny iFixit, którzy sprawdzają sprzęt pod kątem łatwości samodzielnej naprawy.

OnePlus 2 otrzymał od nich 7 na 10 możliwych punktów, co oznacza, że jego naprawa nie jest specjalnie trudna. Wiele podzespołów urządzenia, w tym port USB-C jest modularnych i łatwo je wymienić. Nieco gorzej jest z wyświetlaczem, gdyż panel LCD i digitizer zostały ze sobą sklejone i wymiana jest bardzo kosztowna. To spory problem, gdyż ekran jest elementem, który najczęściej ulega uszkodzeniu, więc trzeba go po prostu lepiej chronić.

Więcej szczegółów na temat naprawy smartfona znajdziecie tutaj.

Źródło: ifixit.com

You may also like...