OnePlus 3 ładuje się szybciej od Galaxy S7

W nowoczesnych smartfonach obecne są już systemy szybkiego ładowania, które w krótkim czasie uzupełnią energię w akumulatorze. Chińska firma OnePlus pokazuje, że system DASH Charge do OnePlus 3 ma pod tym przewagę nad Samsungiem Galaxy S7.

Każdy użytkownik smartfona wie, że mocne urządzenia wymagają dużo energii i baterię trzeba często ładować. Najważniejsze jest więc to, by czas ładowania był jak najkrótszy i można było dalej korzystać ze sprzętu.Chińska firma OnePlus, której najnowszy smartfon OnePlus 3 pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, chce pokazać jego przewagę nad rywalami i w ten sposób zachęcić klientów do kupowania produktu. Przedsiębiorstwo doskonale wie, jak ważna jest szybkość ładowania baterii i dlatego przygotowała pokaz, który w tej materii ma pokazać wyższość jej produktu nad Samsungiem Galaxy S7.

Do testów wykorzystano jej nowy system ładowania DASH Charge, któremu jak widać na poniższym wideo, udało się wykazać swą przydatność. Po 30 minutach ładowania z 1%, bateria OnePlus 3 miała 64%. Natomiast w przypadku Galaxy S7 w tym samym czasie było to 50%. To były wyniki ładowania przy wyłączonym ekranie, gdyż przy włączonym wyświetlaczu przewaga chińskiego smartfona okazała się jeszcze wyższa. Po 30 minutach OnePlus 3 osiągnął 67%, natomiast Galaxy S7 tylko 23%.

Test może nie jest do końca miarodajny, gdyż trzeba pamiętać, że Galaxy S7 ma większy ekran o wyższej rozdzielczości, a poza tym jego oprogramowanie ma funkcje, które mogą znacznie szybciej wyczerpywać energię. Szczególnie przy włączonym ekranie.

Mimo to test pokazał, że DASH Charge jest obecnie jednym z najwydajniejszych systemów szybkiego ładowania.

Źródło: Youtube.comYou may also like...