OnePlus 3 otrzymał dużą aktualizację

Chińska firma OnePlus wreszcie udostępniła długo oczekiwaną aktualizację oprogramowania dla najnowszego flagowca OnePlus 3. Wprawdzie nie przynosi zbyt wielu zmian, ale za to naprawia wreszcie problemy z zarządzaniem pamięcią RAM.

Kilka tygodni temu informowałem o poważnych problemach dotyczących OnePlus 3, najnowszego flagowca chińskiego startupu, które dotyczyły niewłaściwego zarządzania pamięcią RAM.Dość szybko zostały one rozwiązane przez społeczność developerów z forum XDA, jednak producent sprzętu zapowiedział, że również zajmie się tym problemem i udostępni aktualizację. Firma nie kazała nam zbyt długo na nią czekać, gdyż właśnie została udostępniona dla wszystkich posiadaczy tego modelu. Poprawka skupia się przede wszystkim największym obecnie problemie, czyli zbyt agresywnym zarządzaniem pamięcią RAM, ale tnie tylko. Włącza też tryb sRGB w opcjach dewelopera, podnosi jakość odtwarzanego audio, dodaje nowy pakiet ikon, poprawia błędy dotyczące powiadomień, jak również funkcjonowanie GPS’u.

Oprócz tego likwiduje problemy z galerią, usprawnia działanie aplikacji zegara oraz odtwarzacza muzycznego, jak również poprawia funkcjonalność kamery oraz podnosi jakość zdjęć. Z doniesień użytkowników wynika, że aktualizacja likwiduje też problemy z magnetycznym sensorem, które występują w przypadku używania smartfona z goglami VR, takimi jak Google Cardboard.

Innymi słowy aktualizacja jest bardzo przydatna dla posiadaczy OnePlus 3.

Źródło: Androidworld.itYou may also like...