OnePlus 5 w teście długości czasu działania

Witryna Phoneana przeprowadziła test baterii smartfona OnePlus 5. Wynik okazał się całkiem niezły i pozwolił mu wyprzedzić wiele innych modeli.

Konsumenci kupując nowy smartfon, kierują się często pojemnością zainstalowanej w nim baterii. Producenci jednak nas pod tym względem nie rozpieszczają, instalując stosunkowo małe akumulatory o pojemnościach oscylujących wokół 3000 mAh.

Wiele osób obawia się, że tak mały akumulator może dość szybko się wyczerpać. Szczególnie w przypadku modelu flagowego, posiadającego mocny procesor i duży ekran. Nie zawsze jest to regułą, czego przykładem jest OnePlus 5.

Redaktorzy Phonearena.com postanowili przeprowadzić test, sprawdzając jak długo nowy smartfon będzie działał. To ważna informacja, gdyż telefon ma 3300 mAh baterię, nieco mniejszą niż OnePlus 3T, a także dysponuje mocniejszym procesorem. Sprawdzian przeprowadzono przy jasności 200 nitów, uruchamiając na nim wszystkie standardowe testy oraz skrypty naśladujące normalne użytkowanie sprzętu.

Nowy model wypadł całkiem nieźle, działając przez 9 godzin i 18 minut. Wyprzedził nawet iPhone’a 7 Plus, nie mówiąc już o innych modelach.

OnePlus 5

Oprócz czasu działania, który dla wielu może okazać się zbyt krótki, istotny jest również czas ładowania. Tutaj też jest całkiem nieźle. Telefon ładował się przez 99 minut, czyli dokładnie tyle samo ile Galaxy S7 edge oraz Galaxy S8+.

OnePlus 5

Klienci, którzy chcieliby kupić ten smartfon, powinni mieć świadomość tego, że nie będzie działał tak długo jak modele z niższej półki. Ale i tak bateria wystarcza na niemal cały dzień intensywnego użytkowania.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...