Nowa technologia usprawni czytnik OnePlus 6T. Z biegiem czasu stanie się szybszy

Firma OnePlus chwali się, że jej OnePlus 6T, posiada najlepszy ekranowy czytnik biometryczny. Sprawność sensora będzie rosnąć z biegiem czasu.

Czytniki odcisków palców montowane pod wyświetlaczem, czyli tzw. FoD, zaczynają pojawiać się już w pierwszych smartfonach. Najczęściej można je spotkać w sprzęcie chińskich producentów i choć jest to technologia interesująca, to na razie ma kilka wad. Tego typu czytniki są bowiem wolniejsze i mniej dokładne od konwencjonalnych skanerów biometrycznych.

OnePlus twierdzi jednak, że sensor montowany w OnePlus 6T, jest pozbawiony tej niedogodności. Producent zastosował bowiem zaawansowany algorytm, dzięki któremu sprawność czytnika rośnie z biegiem czasu.

W każdym smartfonie z czytnikiem linii papilarnych, użytkownik musi najpierw zeskanować własny odcisk, który trafi do pamięci telefonu. W nowym sprzęcie chińskiego producenta wygląda to nieco inaczej. Otóż z każdym poprawnym odblokowaniem telefonu, sensor rejestruje więcej obszarów naszego palca, które nie zostały zapisane w trakcie wstępnej konfiguracji. Dzięki temu, z biegiem czasu urządzenie uzyska pełniejszy odcisk naszego palca. A to z kolei przełoży się na szybsze odblokowanie telefonu i mniej pomyłek.

Jeśli niezależne testy potwierdzą, że faktycznie sprawność sensora będzie z biegiem czasu rosnąć, będzie to bardzo duża zaleta. Być może inne firmy skorzystają z tego rozwiązania we własnych produktach, co pozwoli upowszechnić czytniki FoD.

OnePlus 6T

Źródło: OnePlus.com

You may also like...