OnePlus 8 ma oficjalną datę premiery

Chińska firma OnePlus podała oficjalną datę premiery swego najnowszego flagowca. Model OnePlus 8 zostanie pokazany już 14 kwietnia, zaś prezentacja odbędzie się online.

Od kilku tygodni pojawiają się przecieki dotyczące najnowszego smartfona chińskiej firmy OnePlus. Mogliśmy w nich znaleźć doniesienia dotyczące prawdopodobnej specyfikacji nowego modelu oraz funkcji jakie zaoferuje. Były to oczywiście informacje niepotwierdzone, więc należało do nich podchodzić z dystansem, gdyż trudno stwierdzić ile z nich okaże się prawdziwych.

Wkrótce się jednak tego dowiemy, gdyż producent ogłosił dziś na Twitterze datę premiery OnePlus 8. Zaplanowano ją na 14 kwietnia, przy czym ze względu na koronawirusa, odbędzie się wyłącznie online.

Według dotychczasowych przecieków, nowy model będzie wyposażony w 6,55″ wyświetlacz o odświeżaniu 90 Hz. Producent zainstaluje w nim również 16 MP kamerę do selfie, która znajdzie się w okrągłym wycięciu. Z kolei w modelu Pro możemy oczekiwać nieco większego, bo 6,78″ wyświetlacza. Wyższa będzie też częstotliwość odświeżania, która wyniesie 120 Hz, zaś jasność to aż 1400 nitów.

Jak na flagowca przystało, pod maską znajdziemy Snapdragona 865, natomiast 12 GB pamięci RAM zapewni płynną wielozadaniowość. Pamięci użytkowej będzie 256 GB, co powinno wystarczyć na zainstalowanie wielu aplikacji oraz zapisanie mnóstwa zdjęć i filmów.

Za kilkanaście dni poznamy pozostałe szczegóły wyposażenia oraz ceny obu modeli z nowej rodziny.

OnePlus 8

Źródło

You may also like...