OnePlus Watch może otrzymać funkcję always-on display

Producent najnowszego smartwatcha OnePlus Watch nie wyklucza, że sprzęt może otrzymać funkcję always-on display. Firma rozważa jej dodanie w przyszłej aktualizacji.

Parę dni temu chiński producent smartfonów zaprezentował światu swój pierwszy smartwatch OnePlus Watch (https://technogadzet.pl/oneplus-watch-zaprezentowany-bateria-na-dwa-tygodnie/). Pewnym rozczarowaniem dla fanów marki, może być brak w tym urządzeniu znanej ze smartfonów funkcji always-on display.

Jest to opcja, która umożliwia prezentację na ekranie określonych informacji, bez konieczności wybudzania całego wyświetlacza. Wprawdzie nieco zwiększa zużycie energii, skracając działanie sprzętu, lecz wiele osób uważa ją za bardzo przydatną. Dlatego też niektórzy byli niemile zaskoczeni jej brakiem w najnowszym zegarku, choć smartfony tego producenta ją posiadają.

Okazuje się jednak, że firma tak całkowicie nie postawiła na tej funkcji krzyżyka. W najnowszym FAQ sugeruje, że może pojawić się w jednej z przyszłych aktualizacji. Naturalnie producent zaznacza, że dodanie AOD zwiększy zużycie energii w zegarku aż o 50 procent i chce by klienci mieli na uwadze fakt, że ich sprzęt może działać nieco krócej.

W przypadku OnePlus Watch nie powinno to być jednak dużym problemem, gdyż zegarek posiada sporą baterię zapewniającą mu do 14 dni działania. Zapewnia to specjalnie dostosowany system Real-Time OS oraz połączenie trzech procesorów. Dodanie tej funkcji nie powinno więc w znaczący sposób skrócić działania sprzętu.

OnePlus Watch

Źródło

You may also like...