Onkyo wkracza na rynek multimedialnych tabletów

Firma Onkyo znana jest przede wszystkim miłośnikom dobrego sprzętu audio, ponieważ specjalizuje się właśnie w tej branży, produkując m.in., amplitunery do kina domowego. Teraz ogłosiła wejście na rynek multimedialnych tabletów.

Ta japońska firma wprowadzi wkrótce na rynek nie jeden, lecz całą rodzinę tego typu urządzeń, która będzie oferowana pod wspólną marką StatePads. Jednym z jej produktów będzie 7-calowy model o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Zostanie wyposażony w 1,2 GHz procesor Cortex A8, 512 MB pamięci RAM, 4 GB ROM oraz Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Oprócz modelu z 7″ ekranem, w nowej rodzinie znajdą się także tablety w wersjach 8″, 10,1″ a także 9,7″. Wszystkie dzielić będą ten sam procesor, a więc 1,2 GHz Cortexa A8, a także 1 GB pamięci RAM. Systemem operacyjnym będzie Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Rozpiętość cenowa ma być dość znaczna, od 114 dolarów za najtańszy model, to 315 dolarów za najdroższy. Na razie tablety będą oferowane tylko w kraju Kwitnącej Wiśni. Ale być może pojawią się również na zachodnich rynkach.

Onkyo

Źródło: Tabl3ts.com

You may also like...