Oppo Find X2 Pro – kolejne szczegóły wyposażenia

Najnowsze przecieki ujawniają kolejne szczegóły techniczne modelu Oppo Find X2 Pro. Oficjalna prezentacja smartfona odbędzie się już w najbliższy piątek.

6 marca chińska firma Oppo zaprezentuje nam dwa najnowsze smartfony, mianowicie Oppo Find X2 oraz Oppo Find X2 Pro. Parę dni temu mieliśmy okazję poznać parametry wyświetlacza pierwszego z nich, a teraz dowiedzieliśmy się co zaoferuje wariant Pro.

W sieci pojawiło się kilka szczegółów dotyczących wyposażenia nadchodzącego telefonu. Według przecieków, urządzenie otrzyma 6,7″ wyświetlacz o całkiem sporej rozdzielczości 3168 x 1440 pikseli. Jest to wyprodukowana przez Samsunga matryca OLED z zakrzywionymi krawędziami, w której lewym górnym rogu pojawi się otwór pod przednią kamerę. Ekran będzie oferował częstotliwość odświeżania 120 Hz, dostępną zarówno w rozdzielczości QHD, jak i standardowym Full HD. Częstotliwość próbkowania wyniesie natomiast 240 Hz.

Sprzęt otrzyma też Snapdragona 865 5G oraz baterię 4260 mAh z 65 W systemem szybkiego ładowania. Obudowa z certyfikatem IP68 zapewni odporność na pył i wodę, natomiast dwa głośniki przydadzą się do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Oppo Find X2 Pro

A jeśli najdzie nas ochota na zrobienie selfie, wykorzystamy w tym celu 32 MP aparat przedni. Gdy natomiast zechcemy wykonać zdjęcie lub nagrać film, użyjemy potrójnego aparatu tylnego. Składa się z 48 MP Sony IMX689 + 48 MP IMX586 + 13 MP Samsung S5K3M5 ISOCELL matryc. Główny sensor dysponuje podwójną optyczną stabilizacją obrazu, dzięki której zdjęcia będą niezwykle ostre i wyraźne.

Wiemy, że główny aparat umożliwi nagrywanie wideo w Full HD z prędkością 120 fps. Nie ma natomiast żadnej wzmianki na temat rozdzielczości 4K lub 8K. Biorąc jednak pod uwagę, że smartfon posiada Snapdragona 865, zapewne będzie mógł nagrywać w 8K przy prędkości 24 fps.

Powyższe informacje nie są rzecz jasna oficjalne, ale już za kilka dni przekonamy się na ile były prawdziwe.

Oppo Find X2 Pro

Źródło

You may also like...