Dziś debiutuje OPPO Reno 5G. To pierwszy w Europie smartfon 5G

Dziś ma miejsce oficjalna premiera nowego smartfona OPPO Reno 5G. Urządzenie oferowane w Szwajcarii jest pierwszym w Europie smartfonem wspierającym najnowszą technologię mobilnej łączności.

Jeśli chcielibyście wkrótce korzystać z nowej generacji mobilnej sieci łączności, to potrzebujecie odpowiedniego telefonu. Tak się składa, że dziś wchodzi do sprzedaży OPPO Reno 5G, będący pierwszym na europejskim rynku smartfonem mogącym korzystać z sieci 5G.

Sprzęt dostępny jest w Szwajcarii, zaś jego dystrybucją zajmuje się lokalny operator Swisscom. Za sprzęt należy zapłacić 999 szwajcarskich franków, co w przeliczeniu na złotówki daje niemal 3760 zł.

Nowy produkt jest bardzo interesującą konstrukcją ze względu na swe wyposażenie. Posiada bowiem aż 6,6″ ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD, zaś pod maską pracuje Snapdragon 855. Pamięci użytkowej jest 8 GB, natomiast operacyjnej zainstalowano w nim 256 GB. Do zdjęć możemy wykorzystać tylny potrójny aparat z matrycami 48 MP, 8 MP i 16 MP oraz przedni z sensorem 16 MP. Co ciekawe, przedni aparat jest wysuwany, co pozwoliło producentowi zrezygnować z notcha. Jego mechanizm jest jednak bardzo nietypowy, gdyż kamera nie wysuwa się prosto, lecz pod kątem, co wygląda bardzo ciekawie. Z kolei tylny aparat oferuje użytkownikom aż 10-krotny zoom, który znacznie ułatwi fotografowanie oddalonych obiektów.

Bateria o pojemności aż 4065 mAh, powinna natomiast zapewnić smartfonowi przyzwoity czas działania.

OPPO Reno 5G

Źródło: Neowin.net

You may also like...