Optyczna stabilizacja obrazu dla zwykłego iPhone’a 7

Apple chyba wreszcie pojęło, że iPhone’y są sprzętem technologicznie mocno opóźnionym w stosunku do konkurencji i w nowym modelu zamierza wprowadzić kilka nowinek technologicznych. Jedną z nich będzie kamera z optyczną stabilizacją obrazu również w mniejszym modelu.

Większość smartfonów dostępnych na rynku wyposażona jest w cyfrowe systemy stabilizacji obrazu, które eliminują wstrząsy z nagrania, natomiast flagowe modele posiadają optyczną stabilizację.iPhone do tej pory oferował bardziej funkcjonalny, optyczny system stabilizacji obrazu, jedynie w modelu iPhone 6s Plus, natomiast iPhone 6s ma cyfrową stabilizację. Apple chce to jednak zmienić. Wiele różnych źródeł twierdzi, że wśród wielu zmian szykowanych dla iPhone’a 7 jest m.in., nowa kamera z optyczną stabilizacją obrazu, która znajdzie się także w standardowej wersji smartfona.

Początkowo sugerowano, że taki element będzie tylko na wyposażeniu większego modelu iPhone 7 Plus, a teraz mówi się, że producent zainstaluje go również w mniejszym wariancie.

Na poniższym zdjęciu widoczny jest moduł nowej kamery, który jak widać posiada sprężyny oraz wyposażenie potrzebne do utrzymania obiektywu w stabilnej pozycji, niwelując w ten sposób ruch całego smartfonu. Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, wówczas nowy iPhone zyska kolejną funkcję, która zachęcić klientów do jego zakupu.

Źródło: Nowhereelse.frYou may also like...