OWC Rover Pro tańszą alternatywą kółek do Maca Pro

OWC Rover Pro to produkt, który użytkownikom Mac Pro pozwoli zaoszczędzić parę groszy. Jest to tańsza alternatywa dla oficjalnych kółek do obudowy.

Sprzęt Apple zawsze nieprzyjemnie zaskakiwał wysokimi cenami, ale gdy w zeszłym roku na rynek wszedł MacBook Pro, amerykański koncern całkowicie odleciał. Podstawowa wersja tego sprzętu kosztuje bowiem 23 tys. zł, ale lepiej wyposażony wariant to wydatek ponad 200 tys. zł.

Producent przygotował też kilka dodatków, które również wycenił na absurdalnym poziomie. Najbardziej ekstremalnym przykładem są kółka, na których stoi obudowa komputera. Apple sprzedaje je swym klientom w zestawie kosztującym 699 dolarów, czyli ponad 2600 zł. To kwota, za którą można kupić cały komputer, a tymczasem tutaj płacimy tyle za same kołka.

Jeśli nie chcecie tyle wydać, to możecie skorzystać z alternatywy stworzonej przez firmę OWC. Produkt nazywa się OWC Rover Pro i są to nieoryginalne kółka, które można zamontować do komputera w dwie minuty. Producent zapewnia, że wykonano je z wysokiej jakości nierdzewnej stali, więc wyglądają równie stylowo co oryginalne. Koła mają przegub pracujący w zakresie 360 stopni i toczą się na miękkim gumowym bieżniku. Wyposażono je także w hamulec, by utrzymać sprzęt na miejscu.

Kółka OWC Rover Pro są zdecydowanie bardziej atrakcyjne cenowo niż wersja oferowana przez Apple. Obecnie producent oferuje je w przedsprzedaży za 199 dolarów, czyli około 750 zł. Gdy trafią już do sklepów będą kosztowały około 50 dolarów więcej.

OWC Rover Pro

Źródło

You may also like...