Panasonic Nubo – pierwsza na świecie kamera do monitoringu wizyjnego 4G
Panasonic Cameramanager, wiodący europejski dostawca rozwiązań monitoringu wizyjnego w chmurze, zaprezentował pierwszą na świecie kamerę 4G, umożliwiającą prowadzenie monitoringu wizyjnego bez konieczności podłączenia do sieci Wi-Fi.
Wprowadzane rozwiązanie o nazwie Panasonic Nubo będzie kompletną platformą oferującą obok kamery mobilnej także plan taryfowy, aplikację do kontroli i powiadomień oraz odpowiednio zabezpieczoną pamięć w chmurze. Urządzenie zostało przedstawione podczas targów Mobile World Congress 2015 w Barcelonie.
Dotychczas użytkownicy musieli wybierać pomiędzy statycznym monitoringiem Wi-Fi dedykowanym dla domu, statycznym monitoringiem profesjonalnym lub urządzeniem mobilnym do wideorejestracji. Rozwiązaniem tego problemu będzie Panasonic Nubo, autonomiczna kamera łącząca w sobie zalety urządzenia mobilnego do monitoringu wizyjnego oraz łączności 4G.
Urządzenie, dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne, jest w stanie pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dodatkowy czujnik kontrolny, w jaki została wyposażona kamera Panasonic Nubo pozwala na wykrycie ludzkiej sylwetki w monitorowanej strefie, a co za tym idzie na dostarczanie większej liczby powiadomień dostosowanych do potrzeb użytkownika. Z kolei łączność z samymi czujnikami odbywa się za pomocą wbudowanego radia bezprzewodowego. Panasonic Nubo umożliwia także właścicielowi dwustronną komunikację poprzez urządzenie, gdy tylko alarm zostanie uruchomiony.
– Z powodu lokalizacji czy słabej jakości łącza klienci potrzebujący rozwiązań do monitoringu wizyjnego przez długi czas musieli iść na kompromis pomiędzy mobilnością a łącznością – mówi Tijmen Vos, CTO w Panasonic Cameramanager i Product Evangelist w Panasonic Nubo. – Naszym zamysłem było opracowanie produktu, który pozwala na elastyczność w doborze miejsca instalacji oraz pewność, że zarejestrowane dane są bezpiecznie transmitowane i przechowywane. Panasonic Nubo oddaje kontrolę nad bezpieczeństwem i monitoringiem w ręce użytkowników – uzupełnia Tijmen Vos.
Panasonic Nubo zawiera gotową do użycia kamerę, plan taryfowy, aplikację do kontroli i powiadomień, zewnętrzną baterię i wiele dodatkowych opcji, takich jak bezpieczna pamięć w chmurze, która umożliwia bezproblemowe zarządzanie i dostęp do materiałów. System przechowywania w chmurze bazuje na rozwiązaniach firmy Cameramanager, przejętej w 2013 roku przez Panasonic, która opracowała technologię zabezpieczeń na poziomie bankowym, wykorzystywaną przez przedsiębiorców od ponad dekady. Dzięki niej użytkownicy mogą mieć pewność, że dane zarejestrowane przez kamerę Panasonic Nubo są bardzo dobrze zabezpieczone i cały czas dostępne, dzięki aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z systemami operacyjnymi iOS lub Android.
Aby zapewnić odpowiednią przepustowość sieci telekomunikacyjnej, już od chwili premiery Panasonic prowadzi rozmowy z czołowymi dostawcami usług telekomunikacyjnych. Vodafone będzie pierwszym operatorem, który dostarczy łączność sieciową 4G M2M w Europie.
Cechy produktu:
– Wsparcie sieci mobilnych GPRS/2G/3G/4G: Panasonic Nubo będzie współpracować z czołowymi dostawcami usług telekomunikacyjnych. Pierwszym partnerem będzie firma Vodafone;
– Gotowość do pracy na zewnątrz, dzięki certyfikacji IP-66: kamera Panasonic Nubo jest odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń;
– Wykrycie ludzkiej sylwetki: zaawansowana analityka video pozwala w łatwy sposób określić, czy osoba wchodzi w chronioną przez kamerę strefę, informując zarazem użytkownika za pośrednictwem aplikacji mobilnej;
- Łączność poprzez czujniki i automatykę domową: bezprzewodowa technologia radiowa w kamerze umożliwia komunikację z zewnętrznymi czujnikami, takimi jak wykrywacze ruchu czy czujniki w drzwiach;
– Moc baterii: Panasonic Nubo może zostać podłączona do zewnętrznej baterii, pozwalając na wykorzystywanie jej w miejscach, w których nie ma dopływu prądu;
– Bezpieczeństwo: filmy video, materiały audio oraz zdjęcia są automatycznie przesyłane do systemu pamięci masowej w chmurze, chronionej przez zabezpieczenia SSL na poziomie bankowym oraz szyfrowane hasła.
Źródło: unitedpr.pl
Technogadżet w liczbach