Panoramiczny monitor od LG

Producenci telewizorów już dawno zaczęli produkować ekrany w standardzie 21:9, a teraz powoli zaczynają go adaptować również do monitorów komputerowych.

Koreański koncern LG wprowadził właśnie do sprzedaży swój najnowszy produkt, jakim jest 29-calowy monitor EA93 UltraWide, w standardzie właśnie 21:9. Zdaniem producenta jest to pierwszy na świecie tego typu monitor, posiadający możliwość wyświetlania czterech obrazów, a także 100-procentowej reprodukcji balety barw sRGB, co oznacza, że wyświetlany na nim obraz jest wyjątkowo żywy i nasycony.Ciekawostką jest wspomniana funkcja jednoczesnego wyświetlania czterech obrazów, którą zajmują się specjalne procesory, co czyni monitor idealnym narzędziem do poważniejszych zadań. Co więcej, użytkownik może do niego podłączyć równocześnie dwa źródła obrazu.

Na początku monitor dostępny jest tylko w koreańskich sklepach, lecz LG planuje wprowadzić go również na pozostałe rynki. Ciekawie muszą na takim sprzęcie prezentować się gry komputerowe, które obsługują standard 21:9.

Źródło: Lgnewsroom.co.kr

You may also like...