PayPal chce się pozbyć haseł dostępu

Przedstawiciele najpopularniejszego internetowego systemu finansowego jakim jest PayPal uważają, że hasła nie stanowią już zabezpieczenia, więc chcą się ich pozbyć na rzecz biometrycznej identyfikacji.

Michael Barrett, szef działu bezpieczeństwa PayPala, podczas konferencji Interop IT powiedział, że hasła oraz PIN’y nie stanowią wystarczającego zabezpieczenia, dlatego należy stworzyć nowe standardy bezpieczeństwa dla komputerów oraz internetu. Jego zdaniem najlepiej nadają się do tego czytniki linii papilarnych, które jego zdaniem jeszcze w tym roku pojawią się w telefonach.

Barrett uważa, że w tym roku hasła przestaną być użyteczne, ponieważ zawodzą i tylko biometryka jest systemem zabezpieczeń przyszłości. Facet chyba nie widział, jak w kilku programach, skanery oszukiwano zwykłym wydrukiem odcisku palca.

Cóż, faktycznie hasła bywają zawodne, ponieważ łatwo je złamać lub ukraść, a większość osób do różnych usług korzysta z tych samych haseł, bo inaczej nie sposób byłoby zapamiętać ich 15-20. Jednak biometryka też nie jest tak bezpieczna jak można by sądzić.

Źródło: Macworld.co.uk

You may also like...