Pecetowy Minecraft podbija rynek

Mimo lat, które upłynęły od premiery Minecrafta (gra pojawiła się w 2009 roku), tytuł wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Spory w tym udział mają posiadacze pecetów, którzy nabyli już ponad 20 mln egzemplarzy gry.

Fenomen Minecrafta jest dla wielu trudny do zrozumienia, ale nie da się zaprzeczyć, że zabawa wirtualnymi klockami przez lata zdobyła ogromną popularność. Wśród wszystkich wersji platformowych, dużym zainteresowaniem cieszy się edycja na pecety, która jak poinformował właśnie Daniel Kaplan ze studia Mojang, sprzedała się dotychczas w nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy. Wynik jest tym bardziej imponujący, że w jeszcze w ubiegłym roku było to 15 mln, więc w ciągu 12 miesięcy przybyło ponad 5 mln nowych graczy.

Dla porównania dostępna na smartfony Minecraft: Pocket Edition ma na koncie 30 mln sprzedanych sztuk, a do tego dochodzi jeszcze 12 mln wersji na Xboxa 360 oraz ponad milion egzemplarzy edycji przeznaczonej dla konsoli PS3.

Co ciekawe Minecraft nie służy tylko rozrywce. Tytuł wykorzystywany jest również do edukowania dzieci w zakresie nauki, technologii oraz historii, a dodatkowo uczy ich również programowania. Jest to więc bardzo wszechstronna produkcja. Jeśli nie posiadacie jeszcze jej w swych zbiorach, to zakupicie ją tutaj tanio kupić.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...