Pięć nowych smartwatchy Garmina zadowoli każdego sportowca

Garmin wzbogacił swą ofertę smartwatchy o pięć zupełnie nowych modeli. Znajdziemy w nim urządzenia na każdą kieszeń, które spełnią potrzeby fana aktywności fizycznej.

Rynek smartwatchy zdominowany został wprawdzie przez Apple, ale jeśli chodzi o sprzęt noszony dedykowany głównie sportowcom, to liderem na tym polu jest Garmin. Firma właśnie zaprezentowała pięć całkowicie nowych modeli, wśród których są urządzenia budżetowe, ze średniej półki, a także topowy sprzęt naszpikowany funkcjami.

Na samym dole cennika znajdziemy modele Forerunner 45 i 45S, adresowane do początkujących fanów biegania, którzy nie potrzebują zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Oba modele różnią się jedynie szerokością koperty. W przypadku 45S ma ona 39 mm, zaś w 45 ma szerokość 42 mm. Oferują praktycznie tę samą funkcjonalność. Znajdziemy więc w nich GPS, czujnik tętna, akcelerometr, a także wirtualnego trenera Garmin Coach, pomagającego podczas ćwiczeń.

Nowoczesne smartwatche dla biegaczy

Zegarki monitorują nie tylko jazdę na rowerze, bieganie, ale też inne rodzaje sportu, jak jogę i trening siłowy. Do tego monitoruje sen. Posiadają też wyświetlacze z funkcją always-on displays, zaś bateria wystarczy na tydzień działania. Z włączonym GPS czas ten skraca się do 13 godzin.

Garmin

Nieco wyżej w cenniku stoją Forerunner 245 i 245 Music, wyposażone w więcej funkcji fitness oraz pulsoksymetr. Oba różnią się tylko pamięcią użytkową przeznaczoną na pliki muzyczne, której w wersji Music jest więcej. Zegarki oferują tę samą funkcjonalność fitness co tańszy model, ale dzięki wodoszczelnej obudowie można w nich pływać. Tutaj również bateria wytrzyma tydzień w trybie zegarka, zaś w trybie GPS jest to aż 24 godzin. Jeśli natomiast chcemy równocześnie słuchać muzyki i korzystać z GPS’u, to zegarek trzeba będzie naładować po sześciu godzinach.

Garmin

Topowym modelem jest Forerunner 945, który również posiada wbudowany odtwarzacz muzyczny. A dzięki chipowi NFC i wsparciu dla Garmin Pay, możemy płacić nim za zakupy w sklepach. Sprzęt skierowany jest do profesjonalnych biegaczy i posiada funkcje treningowe, prezentując trasę biegacza na mapie. Jego bateria jest największa ze wszystkich modeli. W trybie smartwatcha będzie działać przez dwa tygodnie. Pozwoli też na korzystanie z GPS’u przez 36 godzin, zaś GPS i odtwarzacz muzyczny będą działały przez 10 godzin.

Garmin

Ceny zegarków zaczynają się od 199 dolarów za 45 i 45S, poprzez 299 i 349 dolarów za Forerunner 245 i Music, a kończą na 599 dolarach za Forerunner 945. Zegarki są już dostępne na stronie producenta.

Źródło: Garmin.com

You may also like...