Pierwsze na świecie PlayStation 5 slim wygląda obłędnie

YouTuber zaprezentował zmodyfikowane przez siebie PlayStation 5. Jest to pierwsza na świecie konsola w wersji slim, wyposażona w bardzo wydajne oraz ciche chłodzenie wodne.

Konsolę PlayStation 5, dostępną w tych sklepach, zaprojektowano w taki sposób, aby nie miała problemów z temperaturą podczas pracy. Projektanci stworzyli do niej specjalny system chłodzenia, który bardzo efektywnie odprowadza ciepło nie tylko z procesora, ale i z dysku. Okazuje się jednak, że można ten system jeszcze bardziej usprawnić, stawiając na chłodzenie cieczą.

Wyjątkowo cienkie PlayStation 5 chłodzone cieczą

PlayStation 5

Zajął się tym youtuber DIY Perks, a efektem jego działań jest pierwsze na świecie PlayStation slim, które jest niezwykle cienkie, co widać na załączonym zdjęciu. Grubość tak zmodyfikowanej konsoli jest o 85% mniejsza od oryginalnego produktu Sony i wynosi tylko 19 mm. A co ważne, pracujące w obudowie podzespoły są też znacznie chłodniejsze niż w oryginalnym sprzęcie. Youtuberowi udało się bowiem obniżyć temperatury o 45 procent.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że realizacja tego projektu nie była ani łatwa, ani tania. Konstruktor musiał bowiem od podstaw zaprojektować system chłodzenia, wykorzystujący miedziane elementy, które są bardzo drogie. Rzecz jasna należy do tego dodać również koszt samej konsoli.

PlayStation 5

Największą modyfikacją była jednak konieczność przeniesienia zasilacza poza obudowę, gdyż fabryczny nie zmieściłby się w niej. YouTuber musiał więc zastosować zasilanie zewnętrzne.

Nałożył też nową powłokę z cienkiego medalu na procesor konsoli, a także musiał wykonać niestandardową rurkę cieplną dla VRM. Ma ona bowiem własne niestandardowe ciepłowody, połączone z niewielkim radiatorem.

PlayStation 5

Mimo włożenia w projekt mnóstwa pracy, nie wszystko poszło tak jak na to liczył. Podczas pierwszego testu youtuber spalił konsolę, która błyskawicznie się przegrzała, a potem przestała reagować. Na szczęście miał zapasową i drugie podejście zakończyło się już pełnym sukcesem.

Powinniśmy jednak mieć na uwadze to, że choć sama konsola jest cienka i prezentuje się niezwykle elegancko, to pozostaje jeszcze system chłodzenia i zasilania. Te komponenty nie wyglądają już tak ładnie i trzeba je ukryć, by nie szpeciły całej konstrukcji.

Źródło

You may also like...