Pierwszy smartfon z programu Android One z Nougatem

Firma General Mobile, która produkuje smartfony w ramach programu Android One, zapowiedziała pierwszy model wyposażony w platformę Android 7.0 Nougat. Będzie nim urządzenie o nazwie GM 5.

Do tej pory Androida 7.0 Nougat otrzymały jedynie smartfony Google należące do rodziny Nexus oraz najnowszy model Pixel. Już wkrótce będzie go można również znaleźć w najnowszym smartfonie z programu Android One.Program Android One to inicjatywa wspierana przez koncern Google, której celem jest produkcja smartfonów dla krajów rozwijających się, które mają zapewnione regularne aktualizacje systemowe. Już wkrótce w ramach programu pojawi się kolejny smartfon General Mobile GM 5, który zostanie wyposażony w Androida 7.0 Nougat. Będzie to równocześnie pierwszy smartfon z tego projektu, posiadający najnowszą wersję systemu operacyjnego.

Producent wprawdzie nie podaje ceny nowego modelu, ale wiemy, że urządzenie trafi na 20 rynków, takich jak Grecja, Belgia, Pakistan. Holandia, Kenia oraz kilka innych.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to GM 5 będzie typowym smartfonem budżetowym. Posiadać ma 5″ ekran o rozdzielczości 720p, a także czterordzeniowy procesor 1,2 GHz z rodziny Snapdragon (model nie jest jeszcze znany). Znajdziemy w nim również 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej, którą przy pomocy karty microSD rozszerzymy o 64 GB.

W przypadku aparatów fotograficznych, możemy liczyć na 13 Mpix sensor z tyłu oraz 5 Mpix z przodu. Bateria będzie mieć pojemność 2500 mAh, natomiast smartfon dostępny będzie w kolorze złotym, szarym oraz czarnym.

Źródło: Generalmobile.com

You may also like...