Pinterest plagiatem?

W prawdziwym świecie pomysły na biznes nie wymyśla się, lecz zwyczajnie kradnie. Potem, jak Mark Zuckerberg, wystarczy tylko zapłacić niewielkie odszkodowanie i można spokojnie działać.

Theodore F. Schroeder z New Jersey, to człowiek, który jak sam twierdzi jest prawdziwym pomysłodawcą serwisu Pinterest, lecz jego wspólnik okradł go, więc teraz wytoczył mu sprawę. Schroeder twierdzi, że Brian Cohen, jeden z pierwszych inwestorów Pinteresta, z którym pracował nad projektem, ukradł jego pomysły, a później zaimplementował je do nowej usługi.Obaj panowie w latach 2007-2008 byli partnerami, wspólnie pracując nad projektem o nazwie Rendezvoo, a potem nad kolejnym o nazwie Skoopwire. Cohen celowo torpedował pomysły na usługę przypominającą Pinteresta, które miały zostać wdrożone w Rendezvoo. Gdy drogi wspólników rozeszły się, Cohen zainwestował w Pinterest, wykorzystując wymyślone przez Schroedera projekty.

Wspomniane pomysły, to m.in. tablica treści oraz nieskończone scrollowanie. Rendezvoo miało być serwisem głównie dla kobiet, a skoro Pinterest jest również użytkowane głównie przez przedstawicielki płci pięknej, Schroeder uważa iż jest to kolejny dowód na kradzież jego pomysłów.

Rzecznik Pinteresta określił te zarzuty jako całkowicie bezpodstawne i zapowiedział agresywną walkę w sądzie.

Źródło: Allthingsd.com

You may also like...