Piracki The Interview pobrany 1,5 miliona razy

Trzeba przyznać, że szum wokół filmu The Interview zapewnił mu niezłą reklamę i sprawił, że każdy chce obejrzeć ten kiepski wytwór hollywoodzkiej fabryki snów. Niewielu zamierza jednak za niego płacić, dlatego też piracka kopia filmu, w ciągu dwóch dni od premiery, została pobrana niemal 1,5 miliona razy.

The Interview, sensacyjna komedia wyprodukowana przez wytwórnię Sony Pictures, to bez wątpienia najpopularniejszy film tego roku. Szum medialny jaki się wokół niego wytworzył, wynikający z odwołania premiery kinowej spowodowanej groźbami ataków terrorystycznych sprawił, że każdy chce go obejrzeć.

Wprawdzie film nie trafił do dużych sieci kin, ale Sony nie zamierzało tracić pieniędzy włożonych w jego produkcję, dlatego udostępniło go w sieci. The Interview można wypożyczyć w cenie 6 dolarów, lub kupić za 16 dolarów. Szefostwo Sony liczy na to, że ten sposób dystrybucji pozwoli firmie odzyskać choć część pieniędzy, ale może się srodze rozczarować.

Wprawdzie obraz w ciągu pierwszej doby zarobił milion dolarów (jest wyświetlany w 200 niezależnych kinach), jednak znacznie większym zainteresowaniem cieszy się jego piracka wersja dostępna na torrentach. Tylko w ciągu pierwszych 10 godzin od jego pojawienia się w sieci, użytkownicy BitTorrenta pobrali go ponad 200 tysięcy razy. Po 20 godzinach wynik ten zwiększył się do 750 tysięcy kopii, natomiast po dwóch dobach od premiery, zanotowano już 1,5 miliona pobrań.

Pytanie tylko, czy warto go oglądać nawet w pirackiej wersji. Pierwsze recenzje The Interview są dla niego miażdżące i niektórzy sugerują wręcz, że medialny szum został wywołany celowo, by zwiększyć zainteresowanie tym kiepskim obrazem. A co Wy o nim sądzicie? Mieliście już okazję go oglądać?

Źródło: Torrentfreak.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *